V sklopu Festivala Vinarium se je v Lendavi v soboto, 30. avgusta 2025 odvila že 46. Lendavska trgatev s tradicionalno povorko skozi staro mestno jedro s prikazom različnih ljudskih običajev, šeg in navad, raznovrstnih jesenskih opravil ter nekaterih aktualnih dogodkov iz vsakdanjega življenja, za izvedbo katere je sicer letos bil zadolžen JSKD, naša zveza pa je pri tem nudila le pomoč pri organizaciji in izvedbi povorke.

Etno povorka se je pričela letos prvič v popoldanskem času in sicer ob 14. uri, potekala pa je, kot vsako leto iz Slomškovega naselja (od stare srednje šole) skozi staro mestno jedro vse do krožišča na Glavni ulici 2, kjer se je okrog 15.30 ure tudi zaključila.

Vsaka skupina je bila na kratko predstavljena s strani napovedovalcev na odru, ki je bil postavljen pri mestni hiši in tukaj so se prisotni v povorki lahko tudi na kratko predstavili (zaplesali, zapeli,…).   

V povorki se je predstavilo skupaj 56 skupin, od tega večji del iz Slovenije (krajevne skupnosti in različna društva ter posamezniki), nekaj skupin pa smo imeli tudi iz tujine, in sicer Madžarske, Hrvaške in Avstrije.

Po povorki je na glavnem odru pri hotelu Cubis ob 16. uri sledil folklorni festival.